KURUCUMUZ

Zihni Aydın

Kastamonu Taşköprü Doymuş Köyü’nde doğdum. Köyümde ilkokulu bitirdim. Köy çocuklarının sınavla alındığı Kastamonu Göl İlköğretmen Okulu’nu kazandım. 1969 yılında mezun oldum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden Ön Lisans diploması aldım.

Bizler o yıllarda idealist öğretmenlerden eğitim aldık. Mesleğini seven ve öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunun farkındalığıyla köy öğretmenliğimiz de başlamış oldu.
Görev yaptığımız her yere ışık olmaya, çocuklara umut olmaya, yol göstermeye sanki yemin etmiştik. Belki zor koşullarda çalıştık ama ne yüce bir iş yaptığımızı bilerek İdeallerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık.
Öğretmenliğim süresinde öğrencilerime öğrettiklerimin yanında ben de onlardan çok şey öğrendim. Ülke kalkınmasında eğitimin yeri ve önemi tartışılmaz elbette. Bu gerçeklikten yola çıkarak eşim Saniye Aydın ile bir eğitim yuvası açma hayaliyle yaşadık. Hayatımda dönüm noktası sayılacak değişiklikle 1986 yılında inşaat sektörüne adım attım. 2014 yılına kadar İstanbul’un değişik ilçelerinde projeler gerçekleştirdim. Sırada eğitim projemiz vardı. Geleceğimizin temelini oluşturan çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak düşüncesiyle, bir eğitim yuvası açma zamanı gelmişti.
Ve nihayet 2014 yılında bu istediğimiz gerçekleşti.
Beylikdüzü Aydınlar Koleji bu duygu ve düşüncelerle doğdu.
Ülkemize, geleceğimiz olan çocuklarımıza;
‘’sevginin, çağdaşlığın, bilginin, başarının, birleştiği yolda; ilkeli dürüst, sağduyulu, düşünen düşündüren, çevreyi ve doğayı, insanları seven, ön yargısız bireyler yetiştiren bir kurum olarak biz de varız…

AYDINLARLA GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLSUN…

E-Posta Listesi