İlkokul ve Ortaokulda Spor ve Yüzme

AYDINLAR KOLEJİ’NDE SPOR

Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişkendir. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar. Spor yapmayan, dengesiz beslenen çocukların ise sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zorlaşır. Her çocuğun, sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Çocuklar için spor artık bir lüks değil, bir gerekliliktir.

Spor, vücudun kontrolü ve fiziksel yeteneklerin gelişiminde, hareket kabiliyetini anlama ve değerlendirmede, aktif yaşam stili kazandırmada, entelektüel gelişime katkı sağlamada, kendine güveni ve yaratıcılığı geliştirmede, obeziteyi önlemede, bağışıklık sistemini güçlendirmede olumlu sonuçlar verir.

Sağlıklı ve doğru yönlerdirmeler ile mutlu ve spor ile iç içe çocuklar yetiştirmek için tüm öğrencilerimizin, spor dersi kazanımları ile fiziksel uygunluk gelişimleri ve branşa özgü yetenekleri testler yapılarak öğrenci takip programı ile takip edilmektedir. Böylelikle  öğrencilerimizi gelişim süreçlerine göre yetenekli ve istekli oldukları branşlara yönlendirilmelerini sağlanmaktayız.

Öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamak amaçlı okulumuzda birçok spor branşına yer verilmektedir. Yüzme, cimnastik, tenis, basketbol, futbol, hentbol, voleybol, masa tenisi, badminton, atletizm, futsal, kickbox, modern dans ve step – aerobik ise bu spor branşlarından bazılarıdır.

İlkokul 1. ve 2. sınıflar düzeyinde, Beden Eğitimi ve Spor Derslerinde öğrencilerimizin yüzme, atletizm, cimnastik, beden eğitimi ve spor bilgisi, oyun ve spor, ritim eğitimi, temel hareket eğitimi ve modern dans gibi birçok  spor branşı ile beceri ve koordinasyon gelişimlerini desteklemekteyiz.

İlkokul 3. ve 4.sınıflarımızda öğrencilerimiz farklı spor disiplinlerinde uygulamalar yaparak  spor branşları tanımaya ve yeteneklerine göre profesyonel anlamda spor branşlarına yönlendirmeye başlamaktayız.

5.sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilerimizin, beceri ve istekleri doğrultusunda spor disiplinlerinden birinde uzmanlaşmaları sağlanarak okul/kulüp takımlarında veya ferdi spor dallarında öğrencilerin yıl içerisinde spor müsabakalarına ve geçmişimizi unutmamak adına geleneksel çocuk oyunları yarışmalarına katılımları sağlamaktayız.

Spor yapan çocuklar; daha az stres yaşar ve yüksek özgüvenli oldukları için disiplinli ve hedefe odaklı olurlar. Refkleksleri güçlenir ve odaklanma becerileri gelişir. Karşılaştıklıkları zorluklarla daha kolay baş ederler. Daha az sağlık sorunları ile karşılaşırlar. Dışa dönük, sosyal ve uyumlu çalışabilir ve liderlik yapabilirler. Hızlı düşünme yetileri gelişir ve çabuk karar verebilirler. Öğrencilerimizi Özel Beylikdüzü Aydınlar Koleji ailesi olarak hayatları boyunca sağlıklı, mutlu, başarılı ve spor ile iç içe bireyler olarak yetiştirmekteyiz.

Bizden Haber almak ister misiniz?

Detaylı Bilgi Alın

Detaylı bilgi almak ve bizleri daha yakından tanımak isterseniz aşağıdaki form ile aranma talebi oluşturabilirsiniz.