Yemekhanemiz

Sağlıklı beslen, sağlıklı yaşa...

YEMEKHANE

Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır.

Yetersiz ve dengesiz beslenme, bireylerin ilerleyen yaşlarda sağlık durumunu, bireylerin üretkenliğini, verimliliğini, yaşam kalitesini ayrıca sağlık harcamalarını ve insan gücü kullanımını da yakından etkilemektedir.

Özellikle bebeklik, okul öncesi, okul çağı ve ergenlik döneminde sağlıklı beslenme, bireylerin yaşam kalitesini arttırmaktadır. Kriter dönem varsaydığımız zamanda, çocuklarımızın hem fiziksel- bedensel gelişimlerine hem de sosyal gelişimlerine odaklanıyoruz. Bu sayede, tüm gelişim dönemlerini yakından takip etmiş oluyoruz.

Okul Çağı Çocuklarında Beslenme

OKUL ÇAĞI ÇOCUKLARINDA BESLENME

Toplumun çekirdeğini oluşturan ve gelişme süreci içinde olan çocuklar, beslenme yetersizliklerinden en çok etkilenen gruplardan biridir ve çocukluk döneminde edinilen yanlış beslenme alışkanlıkları, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve şişmanlık gibi hastalıklar için temel risk faktörü oluşturmaktadır.

Sağlıklı beslenme alışkanlığını edinmiş çocuklar, hareketli bir yaşam tarzı benimseyerek fiziksel aktivite düzeylerini arttırmaları hâlinde, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlarlar.

3 ÖĞÜN YEMEK

Okulumuz bünyesindeki mutfağımızda Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği ve İkindi Kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemeğimiz öğrencilerimize sunulur.

BESLENME UZMANI

Yemeklerimiz beslenme uzmanları, aşçımız ve yönetim kadromuzun onayı ile çocuklarımızın beğenisi ön planda tutularak günlük kalori ihtiyaçlarına uygun bir şekilde plânlanır.

OKULUMUZDA ABUR CUBUR YOK!

Yemeklerimiz; beslenme uzmanları, aşçı ve yönetimiz ile günlük kalori ihtiyaçlarına uygun, çocuklarımızın beğenisi ön planda tutularak planlanmıştır.

Bizden Haber almak ister misiniz?