Sosyal Sorumluluk Projemiz

Aydınlar Koleji’nde her öğrencimizin değerlerine saygılı, çevresine duyarlı ve ülkesine faydalı bir birey olmasını önemsiyoruz.

  ETKİNLİKLERİMİZ:

Yangın Bölgelerine Yardım Kampanyası  (Temmuz, 2021)

Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarından etkilenen bölgelerin ihtiyaçlarını belirlemek için belediyelerle görüşerek acil ihtiyaç listesi oluşturduk. Sosyal Medya üzerinden yardım kampanyamızı duyurarak lojistik firmalarının ücretsiz desteği ile Bodrum’a yardım kolilerimizi ulaştırdık.

Kastamonu Sel Bölgelerine Yardım Kampanyası ( Ağustos,2021)

Yardım Kampanyası Kapsamında belediyelerle yapılan görüşmeler sonucunda afet bölgeleri için acil yardım ihtiyaç listesi oluşturduk.  Sosyal Medya üzerinden yardım kampanyamızı duyurarak velilerimizin ve okul personellerimizin desteği ile yardımlarımızı topladık.

 Hayvanları Koruma Günü Mama Yardımı Projesi ( Ekim 2021)

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için gerçekleştirdiğimiz Mama Yardımı Projesi kapsamında sokaktaki dostlarımız için okulumuz öğrencileriyle mama toplayarak  bağış  gerçekleştirdik.

 

Sosyal sorumluluk gönüllülük ilkesine bağlı bilinçli bir insan olma yolunda atılacak ilk adımdır. Kulüp olarak en önemli amacımız öğrencilerimize yardımlaşmanın önemini kazandırmak ve yardımlaşma alışkanlığı edinmelerini sağlamaktır. Bu düşünceyle yıl içinde çeşitli sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyoruz.  Yaptığımız çalışmalarda en büyük destekçimiz okulumuzun yardımsever öğrencileri ve kıymetli velilerinden oluşan Okul Aile Birliğimizdir.

 

Barınak Gezisi:

Okulumuzun Hayvanları Koruma Kulübü ve Sosyal Sorumluluk Kulübünün yürüttüğü yardım kampanyası için can dostlarımıza toplanan malzemeler Beylikdüzü Barinak Ve Sokak Hayvanlari Rehabilitasyon Merkezine danışman öğretmenler eşliğinde kulüp öğrencilerimiz tarafından teslim edildi.

 

Bere Kampanyası :

Sokakta yaşamak zorunda kalan çocuklara sıcak bir kış geçirmelerine yardımcı olmak için öğrenci, öğretmen, veli, personel hep beraber bereler örüldü.

Kardeş Okul:

Okulumuzun Sosyal Sorumluluk Kulübü ve Okul Aile Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen “Kardeş Okul Destekleme Projesi” kapsamında düzenlenen kampanyalar sonucuna toplanan yardımlar yerlerine ulaştı. Okulumuza ulaştırılan kıyafet, oyuncak, kuru gıda ve kırtasiye ürünleri gibi tüm malzemeler kardeş okulumuza teslim edildi.

Deliler Kahvehanesi:

Sosyal Sorumluluk Kulübümüz ve Okul Aile Birliğimizin I. Dönem düzenlediği farklı etkinlik ve kampanyalardan ihtiyacı olanlara ulaştırılmak üzere topladığı yiyecek, giyecek, oyuncak vb. çeşitli yardımlar, Balat’ta bulunan ve gönüllülük esası ile çalışarak ihtiyacı olanlara elini uzatan bir mekan haline gelmiş Deliler Kahvehanesi’ ne teslim edildi.

E-Posta Listesi