YABANCI DİL EĞİTİMİ

İngilizce

Beylikdüzü Aydınlar Kolejinde;

ANAOKUL

Yabancı dil öğretim programı, İngilizce ve Almanca olmak üzere,  anaokulundan ortaokul son sınıfa  kadar bir bütünlük içerisinde, CEFR (Common European Framework of References for Languages / Avrupa Ortak Dil Çerçevesi) doğrultusunda planlanmaktadır. Hedef yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil Almancadır. Her öğrencinin hedef yabancı dil olan İngilizcede Avrupa Ortak Dil Çerçevesine göre A2+/B1 seviyesine ulaşması hedeflenmektedir. İkinci yabancı dil olan Almanca öğretiminde temel hedef, öğrencilerin Almanca’ da kendilerini ifade edebilmeleri ve Avrupa Ortak Dil Çerçevesine göre A2 seviyesine ulaşmalarıdır.

İngilizce ile anaokulunda tanışan öğrencilerimizin, 1. ve 2. sınıflarda dil öğrenme stratejileri yardımıyla A1 seviyesine ulaşması ve İngilizce öğretim programına sağlam bir temel oluşturması için çalışmalar yapılır.

 

 

 

İLKOKUL

Aydınlar Kolejinde İngilizce öğretim programları öğrencilerimizin becerilerini ortaya çıkarmak için hazırlanmıştır. Okulumuzun her kademesinde haftalık 4 er saat ana ders (main course ) 3er saat dinleme ve konuşma (listening and speaking) 3 er saat de okuma ve yazma (reading and writing) dersi verilmektedir. Öğrencilerimize sunulan ingilizcede oyun odasında öğrendikleri bilgileri kullanarak pekiştirme yapma fırsatı bulmaktadırlar. Ayrıca çift eğitmenli ders saatleri ile öğrencilerimiz ders içerisinde gördükleri dersleri İngilizce olarak da görmektedir.  Hedef yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil ise Almancadır.

 

ORTAOKUL

 

Kolejimizde Yabancı dil eğitim sistemimizin öncelikli amacı ders programlarımızda yaptığımız çalışmaların gerçek yaşamda bağlantısını kurmalı ve ingilizceyi interaktif bir şekilde kullanmayı prensip haline getirmektir. Kullandığımız CLIL(Content-Language Integrated Learning) yöntemi ile öğrencilerimize merkezi disiplinler arası öğrenme imkanı sağlar.

Dil öğretim programımızın bir parçası olarak, öğrencilerimiz yabancı dil öğretmenlerimiz tarafından Cambridge ESOL (Starters, Movers, Flyers, KET) sınavlarına hazırlanır ve hazırbulunuşluğu sağlanan öğrencilerimiz bu sınavlara katılarak dil yeterliliklerini sertifikalandırırlar. Hedef yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil ise Almancadır.

 

Bizden Haber almak ister misiniz?

Bursluluk Sınavı Başvuru Formu

Detaylı bilgi almak ve bizleri daha yakından tanımak isterseniz aşağıdaki form ile aranma talebi oluşturabilirsiniz.