Kurucumuzun Mesajı

Kastamonu Göl İlköğretmen Okulundan 1969 yılında mezun oldum.
Yurdumun farklı yerlerinde 17 yıl öğretmenlik yaptım.
Mesleki sorumluluk olarak, görev yaptığımız her yere ışık olmaya, çocuklara umut olmaya, yol göstermeye çalıştım.. Belki o yılların şartları zordu ama ne yüce bir iş yaptığımın farkında olarak İdeallerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadım.
Ülke kalkınmasında eğitimin yeri ve önemi tartışılmaz elbette. Bu gerçeklikten yola çıkarak eşim Saniye Aydın ile bir eğitim yuvası açma hayaliyle yaşadık. Hayatımda dönüm noktası sayılacak değişiklikle 1986 yılında inşaat sektörüne adım attım. 2014 yılına kadar İstanbul’un değişik ilçelerinde çeşitli projeler gerçekleştirdim.
Sırada eğitim projemiz vardı. Geleceğimizin temelini oluşturan çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak düşüncesiyle, bir eğitim yuvası açma zamanı gelmişti.
Ve nihayet 2014 yılında bu hayalimiz gerçekleşti.
Beylikdüzü Aydınlar Koleji bu duygu ve düşüncelerle doğdu.
Ülkemize, geleceğimiz olan çocuklarımıza;
‘’sevginin, çağdaşlığın, bilginin, başarının, birleştiği yolda; ilkeli dürüst, sağduyulu, düşünen düşündüren, çevreyi ve doğayı, insanları seven, ön yargısız bireyler yetiştiren bir kurum olarak biz de varız…
AYDINLARLA GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLSUN…
Zihni Aydın

“Eğitim, gönül işidir.”

Aydınlar Koleji’ne adım attığımız her an; onur, mutluluk ve kutsal bir sorumluluk duygusu hissediyoruz. Eğitim verdiğimiz çocuklarımız, geleceklerinin kurulacağı en belirleyici büyüme ve gelişme dönemindeler. Gelişimlerine bu kadar temel düzeyde dokunabilmenin, büyük bir emek ve sevgi gerektirdiğine inanıyoruz.

Bir eğitimci olarak, insani değerlerin tüm renklerinde harmanlanmış eğitimin verildiği bir kurum kurarak misyonumuzun özünde yer alan öğrenme merakını teşvik etmekten gurur duyuyoruz. Kapımızdan giren her öğrencinin, sosyal ve etik sorumluluğu gelişmiş, kendi ilgi ve yeteneklerinin farkında, üretken, özbenlik algısı yüksek ve aydınlık geleceğe her yönden hazır bireyler olarak mezun olacağı inancındayız.

Sahip olduğumuz deneyimlerle, mesleğine gönül vermiş öğretmenlerimizle, öğrencilerimiz için teşvik edici, güvenli ve saygılı öğrenme ortamları sunmaya, aynı gayret ve bağlılık ile tüm ortak hedeflerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.
Geleceğinizi, okulumuza emanet ettiğiniz için hem öğrencilerimize hem de velilerimize teşekkür eder ve sizleri de bu farkı deneyimlemek için aramıza davet ederiz. Gelin, çocuklarımızı aydınlık geleceğe birlikte ulaştıralım. Saygılarımızla Saniye AYDIN – Zihni AYDIN

E-Posta Listesi