MÜZİK ODASI

Müziksiz hayat bir hata olurdu...

Öğrencilerimizin müzik eğitimine ana sınıfları ve ilkokul 1, 2, 3. sınıflarında orff öğretisi ve beden perküsyonu ile başlanır. Enstrüman eğitimi ilkokul 1, 2, 3. sınıflarda melodika ve blok flüt ile başlar.

Müzik sınıfımızda melodikadan piyanoya, kemandan bağlamaya ve gitara kadar  bir çok enstrüman ile öğrencimizin yeteneği doğrultusunda müzik eğitimi verilir.  Müzik Sınıfımızda Türk müziğinin yanı sıra Dünya müzikleri eğitimi verilir.

Müzik eğitimde öncelikli amacımız her öğrencimizin sanatsal ve estetik beğeni düzeylerini geliştirmek ve evrensel değerlere sahip olmalarını sağlamaktır. İlgi ve yeteneklerine göre bir enstrüman çalmalarını; kendi seslerini sevmelerini ve kullanmalarını, müzik temel kavramlarını tanımalarını, işitme ve ritim duygularını geliştirmeyi, bireysel ve toplu olarak bağımsız iş yapabilme alışkanlığını (solo-koro etkinliklerle) geliştirmeyi, estetik beğeni düzeylerini arttırmayı, iyi bir dinleyici olmalarını, yerel, ulusal ve evrensel müzik kültürünü, bestecileri ve eserlerini tanımalarını sağlamaktır.

Bizden Haber almak ister misiniz?