REHBERLİK SERVİSİMİZ

Eğitim Sevgiyle Başlar...

Psikolojik danışma ve rehberlik servisimiz öncelikli olarak öğrencilerimizin ilgi, beceri, yetenek, tavır ve sosyal ilişkileri konusunda kendini daha iyi anlaması, kişisel ve duygusal problemleri konusunda kendi kendine kararlar alabilmesi, ifade becerilerinin geliştirilmesi ve problemlerini çözebilir hale gelmesini amaçlar.

Anaokulu Rehberlik

Oyun oynamak, çocukların kendileri hakkında gözlem yapabilmemiz için en doğal ortamı bizlere sağlar. Erken yaşlarda gözlem altına çocuklarımızda uyumlu ve başarılı bireyler olmalarındaki süreç çok daha hızlıdır.

ilkokul Rehberlik

Öğrenci, aile ve okul üçgeni içinde öğrencilerimizin zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve psikolojik tüm yönleri ile potansiyellerine en uygun gelişimi gösterebilmesini hedefliyoruz.

Ortaokul Rehberlik

Ortaokul dönemi ile gençliğe adım atmaya başlayan öğrencilerimizin bu zorlu ve önemli döneme geçiş sürecinde kişisel, ruhsal ve akademik gelişimlerini desteklemeye öncelik veriyoruz.

Her çocuk özeldir. Sevgiyle çıkılan her yol başarıya mutlaka ulaşır.
ORYANTASYON
ve
DEĞERLENDİRME
DOGAL GÖZLEM
ve
İNCELEME
BİREYSEL
YAPILAN
GÖRÜŞMELER
İLGİ
ve
YETENEK ANALİZİ
SOSYAL
BECERİ
TESTLERİ

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık süreci içinde öğrenciler gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı gösterilerek, istedikleri her konuda; yargılanmadan, koşulsuz kabul edilerek dinlenir. Öğrencilere açık ve dürüst davranılarak, çeşitli konularda sağlıklı karar verebilmelerine yardımcı olunur.

Bizden Haber almak ister misiniz?

Detaylı Bilgi Alın

Detaylı bilgi almak ve bizleri daha yakından tanımak isterseniz aşağıdaki form ile aranma talebi oluşturabilirsiniz.